Yarım Asrın Siyasetçileri!

Bir asırlık bir genç devleti Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türk Siyasetçileri olarak çeyrek asırda hiç vicdanınız sızlamadan, bu toprakların gerçek sahiplerinden hiç utanmadan kirlettiniz.

Yarım asırdır el sürdüğünüz, bin bir emekle hayata geçirilen her şeyi yaktınız, yıktınız.

Türk Milletini, ahlaksızlıkla “Ahlak”a, cehaletle “Eğitime”, medeniyetle ”Kültüre”,haksızlıkla “Adalet”e düşman haline getireceğinizi sandınız.

Toplumun en değer verdiği şeyi “Ümidini” elinden aldınız.
Dindarların “Allah”ını, üç paraya sattınız.

“Günahı” kutsal, “Sevabı” haram ettiniz.

Siz Siyasetçiler yarım asırdır, bu ülkenin hangi derdine deva oldunuz.

Osmanlıdan ne farkınız var?

Onlar 629 sene savaşmanın dışında, Anadolu’nun çıkmış çivisinin yanına tek bir çivi mi çaktılar? 36 Osmanlı Padişahından 30. Beşiktaş iskelesini görmeden öldü.

Şimdi ki siyasetçi torunları, milletvekili olduklarından sonra Ankara’nın, Türkiye’nin Başşehri olduğunu öğrendiler. Bunların geçmişe olan özlemlerinin kırıntısı geleceğe dönük olsaydı ülke bu gün kan ağlamazdı.

Dünyada sizin gibi, yetimin ve öksüzün nafakası ile abat olan bir başka ülke siyasetçisi yok.

Hadi o kirli ayaklarınızla minbere çıkıyorsunuz, üç yaşında ki daha ağzı ana sütü kokan bir yavrunun “Mihri”, siyasetin örümcek kafalılarının hangi nedenlerle ilgi odağı olur.

Nasıl? Bir din ve ahlak anlayışıdır ki binlerce sene önce ki hurafe ve safsatayı ilim haline getirme çabasına düştünüz.

Çeyrek asırdır, fakirin fukaranın anası olmak için siyasete talip oldunuz. Oysa bu ülkenin celladı oldunuz.

Namusu, korumak adına hep birlikte hançerle diniz.

Sizler değil ama yakında, işlediğiniz günahların, söylediğiniz yalanların, sahipsizlerin, kirlettiğiniz güzelliklerimizin ve de, ellerinden kutsallarını, yüreklerinden sevgilerini, aldıklarınızın, ruhlardan söküp atmaya çalıştığınız Atatürkçülerin ve medeniyetin temsilcilerinin feryadı “Miraç” a çıkarsa “Din” elden gidiyor diye yollara düşmeyin

Eriş Ülger