Sevr Haritasını Yırtıp Atan Kemalistler

Madem ki okullarda yasaklanıyor, o halde bizler elimizden geldiğince Türk çocuklarına öğretmeye devam edelim… İşte size bir başka güzel haber..

Bu sefer tarihler 21 Ekim 1922’yi gösteriyor… Artık Türk Ordusunun, yani yabancılara göre Kemalistler-Kemal’in adamlarının, Türk Milletinin esir edilemeyeceği anlaşılmış, cihan harbinden sonra artık daha fazla bu savaşı sürdürmenin manasız olduğu, yabancılar tarafndan idrak edilmiş..

Mudanya Ateşkesi ile, komutanlarımızın yüzü gülüyor, İzmir kurtarılmış ve gözler Trakya’ya, İstanbul’a çevrilmiş, Mustafa Kemal Paşamız, sürekli olarak İstanbul’daki ingilizlere uyarılar gönderiyor ve ne diyor? ”İstanbul’u bana teslim etmezseniz, bütün ordularımı İstanbul’a yığacağım” diyor..

Bu haber, 18 Eylül 1922’de, <İzmir gerçek bir cehennem> başlığı altında, Altoona Tribune gazetesinde çıkmıştı.. Uzun lafın kısası savaş bitmiş, artık yeni bir barış anlaşmasına, yani Lozan’a gidilmekteydi…

Velhasıl bu haber de, işte tam o dönemde çıkıyor ve gördüğünüz üzere şanlı şerefli Türk Ordusu, Sevr haritasını yırtıp atmış ve işgal sona ermiş.. Bakınız dikkat edelim bu noktaya, tarih 1922!

Yani henüz Lozan imzalanmamış.. Hani diyorlar ya, şu soldaki toprakları Lozan’da verdik diye, bakınız ingilizlerin kendisi bile böyle demiyor.. Emin olun Lozan, ingilizler için hezimetti.. İşte buyrun ingilizlerin yazdıkları karşınızda.. Gelin şimdi biraz daha bilgilenelim ve sağ tarafta neler yazılmış, Osmanlı onca toprağı Lozan’da mı vermiş, bunu bizzat ingilizin ağzından hep birlikte okuyalım :

”Doğu Trakya’nın şekillenmesi ile Avrupa’da Sultan’a 11.000 millik topraklar kalmıştı. 1683 Viana’da, Kral Sobieski’nin zaferinden önce Türk toprakları 340.000 millik alandı. 200 yıllık başarısız savaşlar, 1878’de bu alanı 66.000 mile ve 1912-13 Balkan savaşlarıyla bu alan 11.000 millik alana düşmüştür. Bu muazzam bir toprak kaybıdır. Asya’da ise 1878’de, Ermenistan topraklarını Rusya’ya kaptırmış, 1832-39 arası bir sürelliğine Suriye’ye sahip olmuş, Avrupa’da küçülürken, bütün Mısır’ı da kaybetmişti. Dünya savaşının sonunda(1918), Türkiye bütün arap ve ortadoğu (Mezapotamya bölgesi yani Musul, Kerkük, Suriye ve civarı) topraklarını, haraçlarıyla birlikte kaybetmiştir.”

Buyrun size ingilizlerin gözüyle Osmanlının toprak kaybının en kısa özeti.. Şimdi durum buyken, Lozan’da bunca toprağı verdik, hezimettir diyenlerin siz gerçek tarihçi olduğunu mu sanıyorsunuz? Onların yani Türküm bile diyemeyenlerin tek hedefi, cephede yenemedikleri Türkün başkomutanını ve Türk Milletinin kendisini bugün yenmektir…