Sadece Yunanla Savaştık Yalanı

Madem ki, kendisini tarihçi diye tanıtan şarlatanlar sadece yunan ile savaştığımızı söylüyor ve madem ki binlerce tarihçimiz, rahatları bozulmasın diye ses çıkarmıyor, biz de durumu İngilizlere sorarız… Deriz ki – Ey İngiltere, biz Kurtuluş Savaşı’nda sizle savaştık mı savaşmadık mı?

Onlar da önümüze 26 Haziran 1920 tarihinde yayınlanmış bir ingiliz gazetesini koyarlar ve başlığı ise şöyledir: TÜRKİYE’DEKİ SORUNUMUZ! (açıklandı) Velhasıl haber aynen şöyle devam ediyor hemen altta :

”Yakın ve ortadoğudaki durumun ciddiyeti artıyor.. Mustafa Kemal Paşa, milliyetçilerin(asilerin) lideri, İzmit üzerinde, Gordon birliklerinin tam zamanında yetişmesiyle ciddi sonuçların önlendiği, başarılı bir saldırı gerçekleştirdi. Artık askeri operasyonlar kaçınılmaz oldu. Çanakkale ve Boğazlar etrafındaki birliklerimiz ve yolu olmayan dağlık bir ülkede savaşı sürdürmenin zorluğu, haritada grafiklerle açıkça belirtilmiştir. İstanbul’da, Üsküdar çevresinde General Milne komutasında 20 bin birliğimiz bulunmakta. Fransızlar ise boğazda 1 beyaz bölüğe ve 6 Cezayirli tabura sahip. Mustafa Kemal ile mücadelede özgür bırakılan yunanlar, İzmir bölgesinden operasyon yapıyorlar… ”

Haritada sarı renk ile işaretlediğimiz bölgeler ise

1) Türk Milliyetçiler tarafından işgal edilen alan! diyor!!!
2)Çanakkale – Türk Milliyetçileri tarafından saldırıldı
3)Fransız birlikleri tarafından işgal edilen bölge
4)İngiliz birlikleri tarafından işgal edilen bölge
5)İngilizlerin geri çekildiği İzmit kuzeyi

Buyurun hanımlar beyler..

Bunları biz uydurmuyoruz.. 97 sene önce bugün kahvaltıda çayını yudumlayan bir ingiliz, elindeki gazetede bunları okuyordu… Peki bugün nasıl olur da, ”Keşke yunan galip gelseydi, biz ingilizle mi savaştık? Sadece yunanla savaştık büyütmeyin bunu” diyen insanlar var?

Çünkü onlar, Anadolu’dan defedilen İngilizin kuru gururunun kurtarıcısı rolünü üslenmiş sahte tarihçilerdir…

Ne mutlu Türküm diyene!

E. Özel