Nadir 5 Fotoğrafla Kemâlistler’i Tanıyalım

Kimdir bu; yıllardır korkulan, dinci tayfa tarafından, oy devşirmek için hakaretler edilerek siyasi malzeme olarak kullanılan Kemâlistler?

Niçin onlardan bu kadar korkuluyor?

Neden dinci, yobaz ve hainler tarafından Kemâlistler sürekli aşağılanıyor?

Bu soruların cevaplarını sizler için nadir 5 fotoğrafla derledik:

1-5 Mart 1921 tarihli Sphere gazetesinde çıkan bu harita, o dönemin ne yazık ki Türkiye haritası arkadaşlar.. Yani, Osmanlı haritası bile değil.. Hani uygulanmadı, imzalanmadı dedikleri Sevr var ya, işte o Sevr haritası.. Fakat, sarı renk ile işaretlediğim bölgeler, yani dedelerimize bırakılan toprakları, bakınız nasıl belirtmişler…. Kemalistlerin nüfuz bölgesi, Kemalist nüfus demişler… Altta yazanlar ise, bambaşka bir açıklama…Bakın ne diyorlar lütfen çocuklarınıza öğretin bunları, lütfen..:”Kemalistler ya da milliyetçiler, gölgeli alanı etkin biçimde kontrol ediyorlar.. Onlar, yunanlar tarafından Ege’den sürüldüler fakat Trakya’yı, İzmir’i, Ermenistan’ı ve Basra körfezi altındaki bütün Mezapotamya’yı talep ediyorlar” Hepiniz şahitsiniz arkadaşlar.. 1921 yılının İngilizleri, kendi vatanını, bayrağını, inancını savunan biricik Türk Ulusuna Kemalistler diyorlar ve onlar bunu bizleri aşağılamak için kullanıyorlardı..Onların gözünde vatan savunması yapanlar, Kemal’in adamları yani Kemalistlerdi!
2-İzmit Tersane Bahçesi’nde İngiliz barbarlığını görüyorsunuz dostlar. Yıl henüz 1920, İngilizler bu fotoğrafların altına şu notu düşmüşler: “Execution of a Kemalist Türk at İsmidt” Kısacası Kurtuluş Savaşı yıllarında İngilizler, işgallere karşı duran yurtsever Türklere ‘Kemalistler’ diyordu… Bugün Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarının Kemalistlere ve Kemalizme olan kinleri ile o yıllardaki İngilizlerin barbarlığı işte bu yüzdendir dostlar!
3- Orjinali mustafakemalim.com arşivinde bulunan bu fotoğrafın arkasına “İzmir’e giren ilk Kemâlistler” diye not düşmüş yabancı ajanslar. Dikkat! Yıl 1922. Öyleyse soruyoruz, kimdir Kemâlistler? El cevap; Vatanseverlerdir Kemâlistler! Türk milliyetçileridir, düşmanı kovan kahramanlardır… İstiklâl’i uğruna ölümü göze alanlardır. Eğer size yobazın biri Kemâlist diyorsa şüpheniz olmasın doğru yoldasınızdır. Bu itham karşısında gurur duymalısınız. Çünkü o yıllarda Kemâlist olmayanlar; ya sahte hocalar, ya da askere alınmamak için topuğuna sıkıp işaret parmağını kesenlerdi dostlar!
4-Yobazların, devşirme ve türedilerinin sık sık dillendirdiği; ‘Kemalistleri’ dinsiz hâtta ve hâtta vatan haini olarak gösterip milyonlarca gencin beyinlerini yıkadığı günümüzde ‘Kemâlistlerin’ aslında kim olduğu sorusunun cevabını  dördüncü fotoğrafımızda gelin hep beraber tekrar bulalım: 17 Eylül 1922’nin L’Illustration dergisi…yani Büyük zaferden yalnızca birkaç gün sonra dış basında zaferi anlatan yazılı ve görsel bir belgeyi görüyoruz. Kapağında Mustafa Kemâl ve İsmet Paşa var. Fransızlarca notlandırılmış bu fotoğrafın altında yer alan ‘Kemâlist’ yazısına dikkât! Açıkça görülmektedir ki Kemalistler, İzmir’e giren Türk Süvari birlikleridir, Türk halkıdır, Fransızların deyimiyle Mustafa Kemâl Paşa’dır, Türk milliyetçileridir.. Kurtuluş Savaşını verenlerdir…Bugün toplumun bir kesimi, diğer bir kesimi ‘Kemalist’ kelimesiyle aşağıladığını sanmakta…Aslına bakarsanız sanmıyorlar…Bilerek söylüyorlar…öyleyse Kurtuluş Savaşı’nı emperyalizme karşı verip kazandığımız o yıllarda tüm dünya bizi ‘Kemâlistler’ olarak görürken bugün içimizdeki ‘Kemalist’ düşmanları pekâlâ Atatürk’e ve Türk ordularına yenilen düşmanın uşakları değil midir?
5-Bir fotoğraf, bir haber daha.. Altta belli belirsiz yazan yazılarda, ”Kemalist işgali sırasında, İngiliz konsolos ve eşi” yazıyor! Tarih 9 Eylül 1922 yani Türk orduları İzmir’de.. İşte bu cümle, 70 yılımızı özetleyen cümledir. Bugün Atatürkçülere ”Kemalist” diyerek sanki bir hakaretmiş gibi bu kelimeyi kullananlar, aslında dünün işgalci İngiliz’inin ekmeğine yağ süren, Kudüs’ü, Mekke’yi bile işgal etmiş işgalci İngiliz’in ağzıyla konuştuğunun bile farkında olmayan ahmak ve cahillerdir.. Çünkü Yurt açan Malazgirt, Yurt koruyan Miryokefalon savaşından sonra Büyük Taarruz, Yurt kurtaran savaşı olarak tarihe geçmiştir.. Bu taarruz ile vatanını kurtarmaya çalışanlar, Çanakkale Gazileri baştan olmak üzere, Filistin gazileri ve hatta topyekün milletin kendisidir ve o dönem bu kutsal dava boyunca yabancılar tarafından onlar ‘yağmacılar, asiler, hainler’ olarak görülmüş, milli mücadeleleri hiçe sayılmış, aşağılanmış ve onlara Kemalist ismi verilmiştir…Bugün aramızdaki bir kesimin tüm bunlardan habersizce, Kemalist kelimesini bir aşağılama olarak kullanmaları, Amerika’nın, İngiliz’in, 70 yıl boyunca sürdürdüğü nefret politikasının aramıza ektiği nifak tohumlarının verimli sonuçlarıdır..