Musul’u Ne Zaman Kaybettik?

Bunlar önemli paylaşımlar, geçmeyin arkadaşlar, kandırılan Türk çocukları bu paylaşımları görüp, araştırmaya başlayacaktır! Onlara yapacağımız en büyük iyiliklerden biridir bu.. Bakınız bu fotoğraf, 30 Ekim 1918 tarihinde imzalanan o haysiyetsiz Mondros Ateşkesi sebebiyle, Musul’u terk eden Türk askerlerinin fotoğrafı.. Muhtemelen 2. fotoğrafta, arkadaki askerlerimiz şehit edilmişler… 500 dolara satıyorlar..

Fotoğrafı bulmak çok zor değil.. Gettyimages sayfasının ortasına koydukları arama bölümüne, Mesopotamia 1918 ya da Mesopotamia 1917 yazdığınızda karşınıza bu fotoğraflar ve canınızı yakacak başka fotolar çıkacak! Bakınız Musul’u 1918 yılında terk ettiğimizi, kaybettiğimizi bütün dünya arşivleri söylüyor.. Maraş dondurmacısı tipli kripto rum tarihçileri sırf devlet kurucusuna düşman olalım diye, Musul’un Lozan’da gittiğini söylüyor. Dünyanın hiçbir arşivinde resmi kayıtlarında, Musul’un Lozan’la alındığı anlatılmaz. Youtube’da İngilizlerin resmi kaynaklardan videoları var yazın aynı isimle görün.. Aman ne zaman gittiyse gitti demeyin! Zehirin başıdır böyle konular.. O sahte tarihçi bozuntularının tarih bildiğini sanmayın.. Bakınız 19 Nisan 1919 tarihinde bütün Britanya bölgesinde çıkan gazetelerde, bütün Irak’ın nasıl fethedildiği anlatılıyor..

22 Kasım 1915’de, Bağdat’ın güneyinde, 2 Mart 1917’de General Maude, Bağdat’a girmiş. 29 Ekim 1917’de Ramadi , 23 Nisan 1917’de Samara işgal edilmiş. 5 Kasım 1917’de Türkler Tekrit’ten uzaklaştırılmış. 30 Ekim 1918’de Kerkük’te Türkler yenilmiş. 28 Ekim 1918’de Türkler Kalar’da yenilmiş. 29 Ekim 1918’de Türk birlikleri teslim olmuş.. 1 gün sonra ise Musul işgal edilmiş. O gün hangi gün? 30 Ekim.. Townshend ve Marshall, aylarca bunları İngiliz basınında anlattılar.. Mezapotamya fatihi olarak tarihe geçtiler..

Lozan 1923 yılında imzalandı. 2 sene önce Irak’ta çoktan bir başka yönetim kurulmuştu.. Altta yazıyor işte buyrun.. Hatta öyle ki o günlerde açtıkları kuyuların videosu bile Youtube’dır.. History of Iraq 1917 yazın görün.. İngiliz yönetimi altında Irak baskısıyla çıkardıkları pullar bile internette var.. İletin bunları çocuklara herkese!

E. Özel