Mustafa Solak: ‘Gayrimilli’ Eğitim Kitabı

Gayrimilli Eğitim

Büyük tehlikeler büyük fırsatlar sunar. Müfredatlar bu eğitim-öğretim yılında sadece 1., 5., 9. sınıflarda uygulanacak. Dolayısıyla diğer sınıfların ders kitaplarının yazımı için 3 yıllık bir süre var.

1) Bu 3 yıllık sürede Cumhuriyet karşıtı ders kitaplarının yazımı önlenebilir veya tehlikeler azaltılabilir.

2) Şeriatı tüm boyutlarıyla bilen ve savunanların haricinde toplumumuzun % 95’ini kazanabileceğimiz bir durum ortaya çıkmıştır.  Çünkü erkeğin çok eşli olmasını, “boş ol” denerek hakim önüne çıkmadan erkeğin karısını boşamasını, dul kalan kız çocuk sahibi kadının, yeni eşiyle zifaf yaşamadıysa kızını yeni eşinin nikahlayabileceğini, dinden çıkanın öldürülebileceğini, hırsızın el-ayaklarının çapraz kesileceğini neredeyse hiçbir insana anlatamazsınız. Şeriatçı bile bunları kabul etmez. Bu kadar kadın onuruna, insanın yaşama hakkına müdahale eden ifadeler sindirilmez. “Ama dinde varmış” diye yanıt verecek olanlara “peki sen normal görüyor musun” diye sorduğumuzda büyük çoğunlukla “hayır” yanıtı alacağız. Kendi safımıza çekemesek de tarafsızlaştıracağız.

3) Emperyalizme karşı “millet olarak varlığımızı sürdürme”, “huzur ve birlik içinde yaşama”, amaçları üzerinden milletimiz ikna edilebilir.

4) “Kişisel (münferit)” diye sunulan konuları ders kitaplarına dayandırarak milyonlarca öğrencinin IŞİD yöntemleriyle yetiştirildiğini ve bunun resmi olduğunu anlatabileceğiz. Örneğin “boş ol” sözüyle karısını boşayan adamın, 2 kadınla evlenmek isteyenin, şortlu kadına saldırının hiç de kişisel mesele olmadığını, ders kitaplarındaki ifadelerin buna yol verdiğini daha rahat anlatacağız.

Laik Cumhuriyet’i kararlıkla savunanlara karşısında yer aldığı konumdan uzaklaştıracağız. Bu bakımdan müfredatlar iktidara yürümenin fırsatıdır.

Çeşitli toplumsal kesimlere ve bu kesimin örgütlerine kendi hassasiyetleri üzerinden ikna edebileceğimiz durum ortaya çıktı.

Atatürk’ün kaldırılmaya, kadının emeğinin, cinselliğinin sömürülmeye çalışıldığını, cihad kavramının nefisle mücadele ve vatan savunması olarak yansıtılmadığı, insanlık onuruna, millet egemenliğine, laikliğe aykırı eğitim sistemine karşı mücadeleyi büyütmek için önümüzdeki hafta raflardaki yerini alacak kitabımı değerlendirmenize sunuyorum. Mücadelenizde ben de her zaman katkı sunarım.


Kitabın “İÇİNDEKİLER” kısmı ektedir.”


Tarihçi

Mustafa SOLAK


İÇİNDEKİLER