Kenar Mahalle Çocuğu Olma

Bugün, kendilerini -ilim insanı- olarak görüp de, milliyetçiliğin karşısında duracak kadar şuurunu kaybetmiş olan insanlar, esasen yobaz dedikleri kesimden, daha yobaz, daha toleranssız ve cahildirler.. Sağ kesimin bilgisizce nefret kustuğu Atatürk’e, bunlar da aynı nefreti kusarlar çünkü onlara göre Atatürk bir diktatördür. Kendilerini bilim, aydınlanma, eşitlik, hümanizm gibi kelimelerle tanıtan bu insanlar, aydın insanlar falan değildir. Yanılmayınız arkadaşlar.. Tarihini bilmeyen adamdan aydın insan olmaz.. Bugün slogan gibi, -Efendim Alman doğsaydın, alman olacaktın- derler.. Hem inançsız olup hem de bir insanın alman olarak doğabileceğini ifade edecek kadar kaderci olduğunu bile farketmeden bu soruyu sormak, yılan dilli olmaktır. Atatürk bir monarşinin çöküşünden sonra Cumhuriyeti kurmuştur.. Bir monarşi sisteminin, bir kulluk rejiminin çökmesinden sonra, demokrasiyi, Cumhuriyet gibi halkın kendisini yönettiği bir sistemi hele ki okumayı bilmeyen bir millete sunmanın diktatörlük olduğunu söylemek, zifiri kara cahil ya da vatan haini olmayı gerektirir. Zira Atatürk’e diktatör diyenler, yabancılardı.. Meyve veren ağacın taşlanmasıdır bu.. Okumayı bilmeyen bir millete, kendi kendisini yönetmesini sağlamanın adı, tarihin bütün literatürlerinde vatan sevgisidir.. İlim adamı olmak budur.. Atatürk budur..

Bugün ise, kendilerini ilimden yana görenler, Amerika’nın popüler kültürü içinde birer budalaya dönüşmüşlerdir.. Ay’a ayak basmış bu adamların yaptığı ilk iş, yüzeye bayrak dikmek olmuştur..

”..Amerika..” bir millet ismi olamayacakken, -Amerikan- kelimesi türetilmiştir.. Amerikanın kalesi, bağımsızlık savaşı olmamıştır ve bildirgeleri, ulusları yapaydır fakat bugün onları dünya devi yapan şey, çocuklarına ettirdikleri yemin, aşıladıkları yapay milliyetçi hislerdir.. Tanrı dünya insanlarını korusun demezler, Tanrı Amerikayı korusun demektedirler.. Türkler, Tengri biz menen dediklerinde ise, derhal alaşağı edilmelidirler.. Amerika milyonlarca kızılderili(atalarımızı) katleder, Irak’ta 1.5 milyon Müslümanı katleder, Afganistan’ı, Ortadoğu’yu kan içinde bırakır, bir şehrin üzerinde atom bombası bırakır ama ırkçı onlar değildir, ne mutlu Türküm diyene diyen Türklerdir.. Amerika Vietnam’da harap fakat Rambo kahramandır. Amerikanın Raki’si, Rus İvan’ı döver ama Ruslar Amerikalıyı alkışlar.. Filmlerinde bayraklarını gözümüze sokarlar, 1 tane filipi kurtarmak için heybetli Amerikan ordusu araya girer ki kendi vatandaşını nasıl önemsedikleri bilinçaltımıza işlenirken, yazık bizim entelektüel geçinen soytarılar ise, ne mutlu Türküm demeyi, ırkçılık sanarlar.. Bunlar aydın kesmin yobazı ve cahilidir.. İnsanlar, milli duygularını, milli değerlerini korurlarsa, işte o zaman bir kültür zenginliği olur.. Amerikalılar Türklerin kömey müziğini Tuva’da keşfettiklerinde, Tuva’ya akın ettiler.. İşte milli değerlerin korunma güdüsü, insanları böyle içiçe getirir..

E. Özel