Kemalistleri Kimler Aşağılar?

Bir fotoğraf, bir haber daha.. Altta belli belirsiz yazan yazılarda, ”Kemalist işgali sırasında, İngiliz konsolos ve eşi” yazıyor!

Tarih 9 Eylül 1922 yani Türk orduları İzmir’de..

İşte bu cümle, 70 yılımızı özetleyen cümledir.

Bugün Atatürkçülere ”Kemalist” diyerek sanki bir hakaretmiş gibi bu kelimeyi kullananlar, aslında dünün işgalci İngiliz’inin ekmeğine yağ süren, Kudüs’ü, Mekke’yi bile işgal etmiş işgalci İngiliz’in ağzıyla konuştuğunun bile farkında olmayan ahmak ve cahillerdir..

Çünkü Yurt açan Malazgirt, Yurt koruyan Miryokefalon savaşından sonra Büyük Taarruz, Yurt kurtaran savaşı olarak tarihe geçmiştir..

Bu taarruz ile vatanını kurtarmaya çalışanlar, Çanakkale Gazileri baştan olmak üzere, Filistin gazileri ve hatta topyekün milletin kendisidir ve o dönem bu kutsal dava boyunca yabancılar tarafından onlar ‘yağmacılar, asiler, hainler’ olarak görülmüş, milli mücadeleleri hiçe sayılmış, aşağılanmış ve onlara Kemalist ismi verilmiştir…

Bugün aramızdaki bir kesimin tüm bunlardan habersizce, Kemalist kelimesini bir aşağılama olarak kullanmaları, Amerika’nın, İngiliz’in, 70 yıl boyunca sürdürdüğü nefret politikasının aramıza ektiği nifak tohumlarının verimli sonuçlarıdır..

Köşedeki gazetede ise, Türk ordularının İzmir’e girişinden sonra çıkmış.. İzmir gerçek bir cehennem, Kemal, İngilizlere İstanbul’u boşaltması için ültimatom verdi yazmaktadır…

E. Özel