İngilizlerin Kahramanlığını Allandıra Ballandıra Anlatan Arap

23 Nisan kutlamaları karşısına Kutül Amare zaferini çıkarıyorlar.. Yani var ya, ninni söylemede müthiş bir performans gösteriyorlar.. Tebrik etmeli çünkü bu milletin hafızasını 1950’de sildiler.. Eh, millet de kakara kikiri devam ederek nasılsa ekmeklerine son hızla yağı sürüyor..

Neyse konuya gelince… Hani, Atatürk’ün cepheden kaçtığını söyleyen, İttihat ve Terakki’ye ve Atatürk’ün öğretmenine yahudi diyen dangalaklar var ya, hadi onlar da kutlasınlar bu zaferi.. Zira, Kut zaferi, Atatürk’ün sınıf arkadaşı Halil Paşa‘ya aittir. Zira sonradan kendisine Kut soyadını veren de yine Atatürk’tür.. Halil Paşa aynı zamanda aynı dangalakların küçümsediği, yok saydığı İstiklal Mücadelesi’nde de görev almıştır.. Kendisi aynı zamanda İttihat ve Terakki‘cidir, o halde hadi ona da yahudi desinler.. Hatta öyle ki, Kut zaferi sadece 1 yıl sürmüştür ve 1 yıl sonra İngilizler tekrar Kut’u ele geçirmiştir..

Neden mi? Enver Paşa gibi basiretsiz bir komutanın emri üzerine, cephe terkedilmiştir..

Hadi Halil Paşa‘ya da cepheden kaçtı desinler de görelim? Aşağıdaki fotoğraf, İngilizler 1 yıl sonra Kut’u aldıktan sonra bir pazar yerinde çekilmiş.. Gördüğünüz üzere halk oldukça mutlu, yüzü gülüyor.. Çünkü İngilizler Kut’u, Osmanlı’dan tekrar kurtardığı için, ortadaki çocuk İngilizlerin kahramanlığını allandıra ballandıra anlatmakta.. Yüzlerce fotoğraftan sadece 1 tanesi..

Bugün feysbuktaki arap sayfalarında, Osmanlı’ya halen daha kusulan kinlerden bir tanesidir.. Ha kutlanmasın diyen yok, elbette kutlayalım.. Hatta Sırpsındığı zaferini de, Miryokefalon’u da, Atilla’nın Viyana’yı, Roma’yı alışını da, Talas Savaşı’nda yitirdiğimiz atalarımızı, Curcan ve Talkan savaşlarında arapların ağaçlara astığı, kılıçtan geçirdiği yüzbinlerce Türk’ü, kadim atalarımızı da analım..

Uyar mı?

Başka Atatürk yok tarihte!

Bu yüzden Atatürk‘ü silmeniz mümkün değildir!

Papa’nın, Putin’in, Osmanlı’nın hakiki torunlarının bile kabrine gidip saygı duruşunda beklediği bir adamı tarihten silemezsiniz!

E. Özel