Bu Gerçeği, Hain Ve Aptalların Da Anlaması En Samimi Dileğimdir

Saygın Okurlarım!

Bir birini tanımayan ve belki de hayatta bir daha asla karşı karşıya gelmeyecek olan insanları, toplumları, milletleri bir ideal uğruna bir arada toplayabilen iki kavram var.

Biri Din!
Diğeri Spor! dur.

Bir birlerini tanımayan, varlıklarından dahi haberi olmayan milyonlarca, milyarlarca insan idealleri uğruna aynı his ve duyguları bazen bir an, bazen saatlerce paylaşabiliyorlar.

Bu iki kavramın dışında bir birlerinden farklı dil, din, kültür, bayrak, toprak vs. gibi değerler dışında Milletleri bir çatı altında ve bir gaye uğrunda toplamak olanaksızdır.

Oysa Atatürk’ün önderliğinde ve birleştirici gücü sayesinde Türk Milleti, dili, dini, kültürü farklı farklı olan bit toplumu bir bayrak, bir toprak ve bir dil altında birleştirebilmiş ve bunu hayata geçirebilmiş tarihteki tek liderdir.

Bu benzersiz insanın aramızdan ayrılışından bu yana 80 sene geçti.

Haini ve aptalı dışındaki “Asil, Çalışkan ve Zeki Türk Milleti” bu büyük Kurucu ve Kurtarıcıyı, her günden daha fazla arıyor, özlüyor ve hala gelmesini bekliyorsa, bunun nedeni, Atatürk’ün bu milletin sadece gündüzünü ve geleceğini aydınlatmış olmasından değil, gecesini de aydınlatmış olmasından kaynaklanmasıdır.

Bu gerçeği, daha fazla zaman geçmeden hain ve aptalların da anlaması en samimi dileğimdir.

Eriş Ülger
29 11 2017/Flensburg