Hakkımızda

Tüm öğrenim hayatımız boyunca; ilkokul, ortaokul, lise olsun; rahatlıkla diyebiliriz ki ders kitapları, Atatürk köşeleri ve sınıflara asılan fotoğraflar dâhil, gördüğümüz Atatürk fotoğrafları bir elin parmağını ne yazık ki geçmez.

O fotoğraflar da en bilindik, fotoşoplu olanlardır. Şüphesiz Türk eğitiminin, Türk halkına dayattığı en acı eksikliğin biri de bu olsa gerek. Oysa, Atatürk’ün o kadar güzel, o kadar yakışıklı, karizmatik ve asil fotoğrafları var ki, en azılı Atatürk düşmanı bile bu fotoğraflara şöyle bir göz gezdirse; hayran olmaması elde değildir. İşte MustafaKemâlim‘in kuruluş amaçlarından en önemlisini de, Türk halkının bu eksikliğini bir nebze de olsa gidermektir.

Herkes Atatürk hakkında bir şeyler yazıyor, gazetelerde dergilerde Atatürk’ün yüce adının geçmediği gün neredeyse yok. Ama fotoğrafları?

Halbuki O’nun tek bir fotoğraf karesi bile yüzlerce sayfaya bedeldir. Çünkü, yazılarda; yazar Atatürk’ü, fotoğraflarda ise Atatürk kendisini anlatır…

Sitemizde, zengin Atatürk fotoğraflarıyla beraber, alanında Türkiye’nin en değerli koleksiyoneri Atilla Oral’ın yazılarını da okuyacak, büyük Atatürk araştırmacısı Eriş Ülger’in olağanüstü anlatımıyla güzelleştirdiği anılar ve nadir Cumhuriyet’in ilk dönem fotoğraflarıyla karşılaşacak; Atatürk’e olan hayranlığınız bir kez daha artacaktır. Ayrıca, Atatürk’e atılan çirkin iftiralara cevaplar bölümüyle, günümüz Cumhuriyet tarihi yalancılarına belgelerle verdiğimiz cevapları okuyacaksınız.

Bize destek olmak için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak daha büyük kitlelere ulaşmamıza vesile olabilirsiniz.

MustafaKemâlim.com