Atatürk’ün, Koleksiyonumuza En Son Dahil Ettiğimiz 10 Fotoğrafı

Tüm öğrenim hayatımız boyunca; ilkokul, ortaokul, lise olsun; rahatlıkla diyebiliriz ki ders kitapları, Atatürk köşeleri ve sınıflara asılan fotoğraflar dâhil, gördüğümüz Atatürk fotoğrafları bir elin parmağını ne yazık ki geçmez.

O fotoğraflar da en bilindik, fotoşoplu olanlardır. Şüphesiz Türk eğitiminin, Türk halkına dayattığı en acı eksikliğin biri de bu olsa gerek. Oysa, Atatürk’ün o kadar güzel, o kadar yakışıklı, karizmatik ve asil fotoğrafları var ki, en azılı Atatürk düşmanı bile bu fotoğraflara şöyle bir göz gezdirse; hayran olmaması elde değildir.


İşte Atatürk’ün, Koleksiyonumuza Dahil Ettiğimiz Yüksek Kalite Son 10 Fotoğrafı:

Atatürk Uşak Şeker Fabrikası’nda. (8 Nisan 1934)
Atatürk, Kazım Özalp ile İzmit’te. (05 Haziran 1928)
Atatürk, Salih Bozok, Kazım Özalp ve Başyaveri Rüsuhi Savaşçı Dolmabahçe Sarayı’ndan çıkarken (31 Ağustos 1929)
Mustafa Kemal Atatürk Çankaya Köşkü’nde İran Şahı Rıza Pehlevi ile birlikte. (16 Haziran 1934)
Mustafa Kemal Atatürk ve İran Şahı Rıza Şah Pehlevi, Gelibolu Yarımadası’nı incelerken. (25 Haziran 1934)
Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet’in 10. Yılı kutlamalarını takip ederken. (29 Ekim 1933)
Mustafa Kemal Atatürk, İstanbul’dan gelen karşılama heyetiyle birlikte, Bursa gezisi sırasında Mudanya’da. (22 Eylül 1925)
Mustafa Kemal Atatürk, Picardie Manevralarında Osmanlı Ordusunu temsilen manevraları gözlemlemek amacıyla Fransa’da. (17-28 Eylül 1910)
Mustafa Kemal Atatürk, Seydiköy’deki askeri manevralar sırasında İran Şahı Pehlevi ile birlikte, İzmir. (23 Haziran 1934)
Mustafa Kemal Atatürk’ün İran Şahı’nın Türkiye’yi ziyareti dolayısıyla Ankara’da yapılan törenin geçit resmine gelişi. (17 Haziran 1934)